na-ryby

Porównaj ceny materiałów budowlanych oraz impregnatów do kostki brukowej w porównywarce Canus Building

Impregnacja Kostki »
Kostka płukana

Porady budowlane: materiały, kosztorys producenci, dachy, ściany, okna, bramy

Poradnik #125: Jak usunąć wykwity na kostce brukowej?

Line grey

Poradnik #12: Impregnacja kostki brukowej - praktyczny poradnik

Line blue

Poradnik #235: Jak zbudować dom i nie zwariować?

Line grey

Poradnik #96: Zasady prowadzenia książki obiektu budowlanego

Line blue

Szukaj więcej informacji o impregnacji kostki na forum dyskusyjnym Canus Building

Ostatni wpis dodano w kategorii: Dom i ogród » Kostka brukowa

Ostatni wpis napisał: Aleksander_Robo

Wcześniej nie stosowałem impregnatów do kostki brukowej i żałuję, bo kostka brukowa nie wygląda już tak dobrze. Warto impregnować kostkę kiedy [...]

Z poradników Canus Building korzysta już ponad 500 użytkowników. Czy wiesz o tym, że...?

...znajdziesz u nas 450 poradników

budowlanych, wnętrzarskich, ogrodniczych

...znajdziesz u nas sprawdzone materiały

materiały i produkty najlepszych producentów w regionie

...znajdziesz nas online

...znajdziesz nas online

Czy impregnować kostkę brukową płukaną?

Kostka brukowa płukana znana jest ze swojej dekoracyjności. Niestety – przez to okazuje się o wiele trudniejsza do czyszczenia. Jak dokładnie wyczyścić ten rodzaj kostki? Podpowiadamy!

Kostka płukana – warto ją zaimpregnować!

Kostka ta charakteryzuje się większą ilością drobnych otworów i wysoką chropowatością powierzchni, dlatego pomiędzy jej szczeliny może wejść znacznie więcej brudu, niż w przypadku zwykłej kostki. Z tego powodu jej impregnacja jest szczególnie ważna, ponieważ umożliwia skuteczne utrzymanie czystości na odpowiednim poziomie. Taki zabieg może umożliwić zachowanie doskonałego stanu kostki płukanej przez o wiele dłuższy czas.

Postaw na impregnację kostki brukowej

Impregnacja kostki brukowej zapewnia jej ochronę przed wilgocią, co skutecznie ogranicza porost mchu. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu wymiana kostki jest konieczna rzadziej, niż w przypadku kostki zarośniętej roślinami oraz pozostałymi drobnoustrojami.

Zastanawiasz się, w jaki sposób impregnacja kostki jest w stanie ograniczyć porost mchu? To proste – po przeprowadzeniu odpowiedniego zabiegu powierzchnia szczelin znajdujących się pomiędzy kostkami zostaje skutecznie zabezpieczona, dzięki czemu nasiona i pyłki roślin nie są w stanie się do niej przedostać, a co za tym idzie, rozwijać się na jej obszarze.

Nie zostawaj w tyle!

Impregnacja kostki brukowej to już podstawa przy dbaniu o każde zewnętrzne podłoże! Pamiętaj o tym, żeby utrzymać konkretną dróżkę w dobrym stanie, należy zapewnić jej odpowiednie warunki. Regularne mycie nie wystarczy, żeby kostka płukana pozostała w swojej perfekcyjnej formie przez długie, długie lata. Najlepszym rozwiązaniem jest impregnacja, to właśnie dzięki niej jesteś w stanie odpowiednio zabezpieczyć chodnik lub deptak znajdujący się na Twoim podwórku.

Męczą Cię ciągłe oleiste plamy, wylewające się z silnika samochodów, przejeżdżających i parkujących w okolicach Twojego bruku? Nie martw się! Dzięki impregnacji jesteś w stanie zapewnić sobie lepszą ochronę przed tłustymi zabrudzeniami. Zmywanie plam pozostawionych przez przejeżdżające samochody nigdy nie było takie proste. Impregnacja kostki brukowej zapewnia Ci, że brud nie będzie w nią wsiąkał, a jedynie unosił się na jej powierzchni, dzięki czemu bez problemu będziesz mógł go zmyć. Brzmi dobrze, prawda? Wypróbuj impregnacje kostki płukanej już dziś!

Przejdź do strony głównej » Mapa serwisu » Nawiąż współpracę z Canus Building »